Daniel Wohlmuth

dospělák, wellbeing školy

Mé fungování ve škole

Během dne sleduji dění v celé škole, vnímám atmosféru a emoce dětí i dospěláků.
V případě potíží nabízím klidnější úhel pohledu na spornou situaci.
Do her a činností dětí se zbytečně nevměšuji, protože věřím, že děti situaci zvládnou.

Pokud se ale dětská hra vyhrocuje, jsem tu od toho, abych ji zastavil a situaci uklidnil. 
K dětem přistupuji s důvěrou a odměnou mi je přizvání do jejich her a aktivit.

Péči a pozornost věnuji nejen lidem, ale také budově školy a inventáři.

Studia

Absolvoval jsem stejnou školu v Plzni jako Karel Gott. A stejně  jako on, také já jsem se vydal životem mimo obor elektro-slaboproud.

Během své profesní kariéry jsem absolvoval kurzy Leadership, Analytické myšlení, MS Office, kurz Hlavní vedoucí zotavovacích akcí (akreditovaný MŠMT),
First Responder / ZZS PK (Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje).

Profesní zkušenosti

Má první pracovní zkušenost v dětském kolektivu proběhla v Mateřské škole, kde jsem si odpracoval vojenskou službu. Pracoval jsem také v kasinu v Rozvadově, kde jsem se zdokonalil v němčině a angličtině. Odsud jsem se přesunul do oblasti logistiky, kde jsem působil na různých pozicích v administrativě, managementu a školil jsem zaměstnance. V roce 2014 jsem českou logistiku vyměnil za německou s cílem zlepšit se v němčině. Tahle "cesta do světa na zkušenou“ mi přinesla řadu zajímavých životních zkušeností.

Od roku 2013 až do období covidových opatření jsem ve svém volném čase pomáhal v jedné malé základní škole s kroužkem hry na kytaru a zpěvem ve sboru. Pořádal jsem také různé školní akce a táboření. Od deseti let jsem členem SDH (Sdružení hasičů) a od osmnácti členem JSDH (Jednotka sboru dobrovolných hasičů). Zkušenosti ze zásahů při požárech, autonehodách, vichřicích a asistence ZZS mi dodávají nadhled a schopnost racionálního uvažování v krizových situacích.

Co mám rád

Mám rád, když věci fungují a dávají smysl. Od dětství jsem zkoumal jak fungují hračky, přístroje, ale také mezilidské vztahy. Chtěl jsem všechno pochopit a všemu rozumět. Tím jsem se nikdy nepřestal učit a zajímat o nové věci, přístupy a souvislosti v kontextu historie.

Mám rád trpělivost, ohleduplnost a respekt. Zajímám se o psychologii, technologie, hudbu, přírodu. Nejvíce pozornosti momentálně věnuji výchově a vzdělávání. Na dětském světě mě baví jejich poptávka po radosti a zábavě při každé činnosti. Těší mě, když se mi podaří někomu dopomoci k tomu, aby situaci zvládl sám. Tohle praktikuji nejen v dětských skupinách, ale také v krizových situacích jako člen IZS (Integrovaný záchranný systém).

Proč Leela

Již dlouhou dobu obdivuji svobodnou školu Donum Felix v Kladně a také jsem si tajně přál v takové škole pracovat. V létě 2021 jsem našel Leelu. Byla to "láska na první pohled“ a začal jsem pomáhat dospělákům v komunitním Klubu Leela ve Stráži. Leela je pro mě směr, kterým si přeji jít a způsob, jakým bych rád chtěl žít.