RNDr. Lenka Vašíčková

Ředitelka školy, výuka matematiky a chemie

Jsem jednou z šestice zakladatelů školy a v Leele zastávám formální roli ředitelky. Kulaté razítko ovládám s dokonalou přesností :) Dětem budu k dispozici především v matematických a přírodovědných záležitostech.

Obor učitelství matematika – chemie jsem studovala na Přírodovědecké fakultě a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem následně složila rigorózní zkoušku z didaktiky chemie a získala tak titul „doktorka přírodních věd“. Tím mé studium ani nezačalo, ani neskončilo, ale je to měřitelné.

Jelikož jsem původně učitelka pro střední školu, zahájila jsem svoji dráhu na Gymnáziu a Obchodní akademii ve Stříbře. Poté jsem se chvíli věnovala svým dětem a pak se přesunula do mé téměř rodné Stráže u Tachova, kde jsem zakotvila v základní škole. Zde na druhém stupni ještě i nyní učím matematiku, chemii a občas i výtvarnou výchovu.

Mám ráda své tři děti a manžela, rozpravy s puberťáky, matematiku, chemii, korálkování, také čisto a klid – proto zakládám svobodnou demokratickou školu.

Proč jsem se pustila do zakládání svobodné demokratické školy

Potřebuji, aby mi věci dávaly smysl. Budoucnost vidím v dětech – tedy v lidech, kteří si uvědomují svá práva, zodpovědnost a svobodu. Miluji organizování věcí. Leela je pro mě místem, kde se mohu plně realizovat v tom, co mě baví.