Mgr. Eva Masaříková

Podpora týmu

Jsem jednou z šestice zakladatelů Leely a ve škole budu k dispozici zejména pro tým dospělých. Působení ve svobodné škole je pro nás úplně nové, přináší velké výzvy, a proto se domnívám, že podpora dospěláků má svou důležitost, stejně jako podpora dětí.

Vystudovala jsem Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity v ČB, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. Při studiích jsem se tak setkala s holistickým neboli celostním přístupem k člověku.

V průběhu studií mě nejvíce obohatila práce s lidmi, kteří se nacházeli v různých životních situacích - dobrovolnický program 5P, hospicová péče, tříměsíční stáž v Zambii s dětmi žijícími v chudinské čtvrti. Pět let jsem pracovala v organizaci Naděje Plzeň na pozici sociálně aktivizační pracovnice pro rodiny s dětmi. Nyní jsem částečně zaměstnána v Centru protidrogové prevence a terapie v Programu pro osoby v konfliktu se zákonem.

Nejraději poznávám zákoutí lidské duše. Jsem v této oblasti nadšený samouk a moje sebezkušenost je leckdy bolestná. Jsem fascinována životními příběhy a mezilidskou komunikací. V posledním roce se zaměřuji na to, jak rozpoznat impulsy k významným změnám a jak pracovat s emocemi a traumatem.

Proč jsem se pustila do zakládání svobodné demokratické školy

Rozhodnutí založit školu vtáhlo naši rodinu do sledu událostí, které kompletně změnily náš  život.  Syna jsme zapsali na individuální vzdělávání, prodali byt ve městě a odstěhovali se na vesnici, založili jsme klub pro čerstvě školní a předškolní děti a paralelně s tím pracovali na vzniku školy. Základní škola Leela je cíl, k němuž dlouhodobě směřujeme. Naše děti vyrůstají v respektujícím a sebeřízeném prostředí a těší nás, že škola umožní našim a dalším dětem stejné podmínky pro jejich další růst.