Bc. Claudia Zbranková

Průvodce v dětském klubu/klubíku, speciální pedagog v ŠPP, výuka jazyků

V dětském klubu zastávám pozici pedagogického pracovníka. Ve škole působím jako speciální pedagog a jsem zde pro každého, kdo se chce učit anglicky, německy, rusky nebo španělsky. Ovládám také ázerbájdžánštinu a jako samouk japonštinu a francouzštinu.

Vystudovala jsem obor Speciální pedagogika na Univerzitě Karlově v Praze a v rámci studia jsem se setkala s koncepty alternativních škol, které mě vždy velmi přitahovaly.

Po dobu mých studií v Praze jsem působila jako dobrovolník v Jedličkově ústavu. Vyučovala jsem angličtinu v DDM a během školního roku 2021/22 jsem působila jako asistent pedagoga v pražské mezinárodní škole. Velkou zkušeností pro mě byl pobyt v USA, kde jsem pracovala jako AuPair.

Ráda se učím něco nového - jazyky, tance, pohledy na svět… k tomu mi pomáhají i knížky, kterých mám doma opravdu mraky (takže taky ráda čtu), a hlavně můj malý syn, můj velký učitel.

Přestože Leela představuje mou první zkušenost se školou tohoto typu, plně s jejími hodnotami souzním a věřím, že jsem se vydala tím správným směrem. Po narození syna jsem měla možnost vidět zblízka vývoj jedinečné lidské bytosti a uvědomila jsem si, že strkat jeho jedinečnost do krabičky s nápisem “škola” se mi nechce. Čím dál tím více si uvědomuji, jak je důležité umět pochopit svou vlastní svobodu i s jejími limity.  K tomuto cíli si přeji dojít se svým synem Simonkem a se všemi dalšími dětmi i dospělými u nás v Leele. Moc se těším, jak budeme společně objevovat svět, hranice svobody a sebe samých.